Program AEROBIC

MONDAY
09:00 Fat Burn Workout with 18 participants
17:30 Postural & Stretching with 18 participants
18:30 Zumba with 18 participants
18:30 Little Ellements with 12 kids
19:30 Find your Ellement with 8 participants
19:30 Step & Stretch with 16 participants
20:30 Pilates with 18 participants
20:30 Kangoo Power with 10 participants

 

TUESDAY
09:00 Pilates with 18 participants
10:00 BOSU with 8 participants
12:00 CORE with 16 participants
17:30 CORE with 16 participants
18:30 Step it up! with 16 participants
19:00 BOSU with 8 participants
19:30 Pilates with 18 participants
20:00 Abs & Legs with 10 participants
20:30 Full Body Workout with 10 participants

 

WEDNESDAY
09:00 Abs & Legs with 16 participants
10:00 Portbebe Workout with 8 participants
10:00 CORE with 16 participants
12:30 Circuit Evolution with 16 participants
17:00 BOSU with 8 participants
18:00 Power & Resistance with 16 participants
18:00 Little Ellements with 12 kids
19:00 Train “Heavy” with 6 participants
19:00 Step it up! with 16 participants
19:00 Cross (in parc) with 15 participants
19:30 Kangoo KICK & PUNCH with 10 participants
20:00 Fat Burn Workout with 18 participants

 

THURSDAY
09:00 Step & Stretch with 16 participants
12:00 BOSU with 8 participants
17:30 CORE with 16 participants
18:30 Sparkle Combat with 18 participants
18:30 Abs & Legs with 10 participants
19:30 BOSU with 8 participants
19:30 ELLEments of YOGA with 18 participants
20:30 Zumba with 18 participants

 

FRIDAY
09:00 Postural & Stretching with 18 participants
10:00 Portbebe Workout with 16 participants
17:00 BOSU with 8 participants
18:00 Fat Burn Workout with 18 participants
19:00 Step & Stretch with 16 participants
19:30 Move your ELLEment with 8 participants
20:00 Pilates with 18 participants

 

Saturday
09:00 ELLEments of YOGA with 18 participants
09:30 Cross (in parc) with 15 participants
10:00 Zumba with 18 participants
10:30 BOSU with 8 participants
11:30 Pilates with 18 participants
11:30 Little Ellements with 12 kids